לפגישת ייעוץ פיננסי

ללא עלות וללא התחייבות!

מלאו פרטים ונחזור בהקדם

לכל שאלה חייגו:
09-8788669

שיטת שלושת השלבים המפתח להצלחה

 

כאשר עסק מצטרף לחוג לקוחותינו ומתחיל בתהליך ייעוץ עסקי, דרך הטיפול בלקוח הינה מקצועית ומקיפה.

שיטת העבודה נחלקת לשלושה שלבים מרכזיים:

  1. שלב א – השלב הפיננסי - ההתנהלות הכספית
  2. שלב ב -  תפעול , מבנה ארגוני ותמחור
  3. שלב ג – שיווק ופיתוח עסקי

לכל אחד מהשלבים הללו ישנם שלבי משנה .

השלב הפיננסי

שלב א – השלב הפיננסי - מתבצע תשאול ואיסוף נתונים פיננסים מהלקוח הכולל דפי פעילות בנק של מספר חודשים, היקף ההלוואות וגובה ההחזר, התחייבות לספקים שטרם שולמו, דוחות רווח והפסד, דוחות מע"מ ונתונים פיננסים רבים ונוספים שחלקם מגיעים לתקופות של עד מספר שנים של פעילות העסק. בהסתמך על לימוד וניתוח הנתונים שהתקבלו, מתורגם כל המידע לדוח תזרים מזומנים לתקופה של לפחות חצי שנה קדימה.

הדוח נראה כטבלת אקסל שאליה נכניס את כל ההוצאות הקבועות שכוללות שכירות, משכורות, החזרי הלוואות חודשיים וכל הוצאה נוספת שיורדת באופן קבוע מחשבון הבנק, בנוסף נכניס את כל הצ'קים שחולקו לספקים ולצדדי ג' אחרים לפי תאריכים וכן את ההתחייבויות העתידיות לספקים וצדדי ג' . ובשלב האחרון נבצע הערכת הכנסות.

הערכת הכנסות שונה מעסק לעסק. יש להבדיל בין עסק קמעונאי שעובד על בסיס קופה יומית שבמקרה זה נבצע הערכת הכנסות בהתאם לקופות העבר, לבין עסק שמוכר בהקפה, שם יש לנו צ'קים עתידיים מלקוחות שאותם נכניס לתזרים. חשוב לציין, שכל תזרים מזומנים צריך להיבנות בהערכות פסימיות וזהירות מאד, כדי שתמיד נהיה מופתעים לטובה ולא לרעה.

לאחר בניית תזרים מזומנים של לפחות חצי שנה קדימה, מתגלה היקף הגירעון החודשי המצטבר. במידה ולא קיים גרעון והדוח משקף יתרות כספים, ניתן לנתב אותן לפעילויות אחרות. לאחר שאותר היקף הגירעון, אנו בונים תכנית לצמצומו ולאיפוסו בזמן הכי קצר שניתן וזאת באמצעים הבאים: פריסה מחודשת של הלוואות, מחזור הלוואות הליך שמאפשר החזר חודשי אופטימאלי שהעסק יכול לעמוד בו. כשהגענו לשלב זה, התמונה העסקית ברורה יותר, ההיבט הפיננסי מטופל ולבעל העסק יש תמונת מצב ברורה. לבעל העסק יש ראש שקט להמשיך לשלבים הבאים.

שלב התפעולי

שלב ב -  תפעול , מבנה ארגוני ותמחור

בשלב זה נפנה להוצאות התפעול של העסק. הוצאות התפעול של העסק חייבות להתאים לתזרים המזומנים, קיצוץ הוא חובה. הוויתור הוא השינוי שנדרש מאיתנו לבצע בהתנהלות שלנו, אבל כאשר אנחנו מייצרים את השינוי, אנחנו מקבלים הרבה בתמורה. בעל העסק צריך להיות מכוון לשינוי. השינוי יבוא לידי ביטוי בקיצוץ עלויות השכר, בהקטנת משכורת בעלים, לבחינת עלויות השכירות של העסק וצמצום שטח.

שיטת שלושת השלבים

מספר מדרגים:5 דירוג ממוצע:4.2
דירוג:

איבחון פיננסי ראשוני לעסק ללא עלות! וללא התחייבות! מלאו כאן פרטים: